play-riptide-renegade-dk
netflix-offline-downloads-dk

Fem nye hits fra Square Enix kommer til NVIDIA SHIELD

Af Steve Klett - Tue, Oct 4, 2016

Vi er stolte over at kunne meddele, at en ny bølge af hits fra Square Enix snart kan streames på SHIELD. Desuden føjer vi endnu fem spil fra udgiveren, herunder Hitman: Absolution og Thief, til GeForce NOW-biblioteket, som vores medlemmer kan prøve gratis.

Fem nye hits fra Square Enix kommer til NVIDIA SHIELD

Udover stealth-klassikerne, som er nævnt ovenfor, lancerer vi også endnu to spil med alles yndlingseventyrer, Lara Croft: Tomb Raider Legend og Tomb Raider Anniversary. Og sidst, men absolut ikke mindst: Vi tilføjer også arcade-hittet Mini Ninjas.

Fem nye hits fra Square Enix kommer til NVIDIA SHIELD

Alle disse populære spil føjes til GeForce NOW's bibliotek for medlemmer. Det betyder, at alle vores medlemmer kan spille dem uden at betale ekstra. Hold øje med nyheder på SHIELD Blog om lanceringen af alle disse titler og meget mere.

Fem nye hits fra Square Enix kommer til NVIDIA SHIELD

Tidligere i år blev Square Enix en del af SHIELD-platformen med hits som f.eks. Sleeping Dogs, Lara Croft and the Guardian of Light, Murdered: Soul Suspect og Tomb Raider til GeForce NOW-medlemmer.

Fem nye hits fra Square Enix kommer til NVIDIA SHIELD

Action-eventyrspil er stadig blandt de mest populære på GeForce NOW, og fans af genren vil helt klart glæde sig til denne nye bølge af Square Enix-spil.

Fem nye hits fra Square Enix kommer til NVIDIA SHIELD

GeForce NOW-biblioteket omfatter nu mere end 80 spil, som medlemmer kan spille med det samme på SHIELD.

Få GeForce NOW gratis i tre måneder

Kataloget med populære pc-spil, som kan spilles på NVIDIA SHIELD, bliver stadig større, og det er det perfekte tidspunkt for gamere at få en SHIELD. Du vil få glæde af den hurtigste enhed til mediestreaming, 4K-understøttelse og øjeblikkelig adgang til vores GeForce NOW-spilstreamingservice.

Så få en SHIELD i dag, og spil på en helt ny måde!